Wielka Sobota w Grodkowie - zapowiedź meczu

IV liga nie zwalnia tempa i w Wielką Sobotę zostanie rozegrana 21 kolejka. Po domowym zwycięstwie nad Startem Namysłów nasz zespół uda się do Grodkowa, gdzie mecze rozgrywa LZS Starowice. Nasi jutrzejsi rywale to trzecia drużyna w tabeli i zarazem najlepszy z beniaminków. W rundzie wiosennej rozegrali dwa spotkania i obydwa wygrali. Pierwsze wiosenne spotkanie LZS-u zostało odwołane z powodu złego stanu boiska. OKS po nieudanym rozpoczęciu wiosny wygrał ostatnie dwa spotkania i do Starowic traci tylko 3 punkty. Jutrzejsze zwycięstwo może wywindować nas na podium tabeli i nie ukrywamy, że bardzo sobie tego życzymy!

O rywalu:

LZS Starowice to beniaminek IV ligi. Drużyna prowadzona przez Waldemara Sierakowskiego w tej rundzie wysoko pokonała u siebie Olimpie Lewin Brzeski 5:1 i skromnie wygrała w Kędzierzynie - Koźlu 1:0. W przerwie zimowej do drużyny dołączyli: Cichocki, Fluder i Kubiak. Odeszli: Bernacki, Kurc, Szpala. LZS to doświadczona drużyna mimo niewielkiego IV ligowego stażu. W jego kadrze znajduję się m.in. Arkadiusz Półchłopek znany z występów w MKSie Kluczbork czy Łoziński z Odry Opole. Poprzednia przygoda z IV ligą nie skończyła się dobrze, bowiem LZS zajął 12 miejsce co oznaczało spadek. Banicja trwała tylko rok, a obecne wyniki Starowic robią wrażenie.

Jak grali w poprzedniej kolejce?

OKS wygrał ze Startem Namysłów 2:1( Pawelec 9', Hober 44' - Pabiniak 12')

LZS wygrał z Chemikiem K - Koźle 1:0 po bramce Dembińskiego w 58 minucie.

Kto nie zagra?

Za kartki pauzować będzie nasz kapitan Wojciech Hober. W osiemnastce meczowej zabraknie także Woźnego. W ich miejsce wskakuję wracający po urazie Kowalczyk i Dębski.

Nasza prognoza:

Nie bez przyczyny jutrzejszy mecz zapowiadany jest jako najciekawsze spotkanie 21 kolejki. Spotykają się dwie rozpędzone drużyny, które wygrały ostatnie dwa spotkania. Niełatwe zadanie przed naszymi zawodnikami, którzy do meczu przystąpią bez Hobera. W zimowym sparingu padł bezbramkowy remis, a sam mecz był wyrównany. Takiego spotkania spodziewamy się jutro i liczymy, że zakończy się ono zwycięstwem OKS-u!

LZS Starowice - OKS Olesno 12.00

Fot: Oby taki obrazek był również w jutrzejszym spotkaniu!