IV LIGA : Starowice - KS Krapkowice 1-1

Kibice zobaczyli wyrównane spotkanie, z dwoma bramkami, licznymi kartkami, ale bez złośliwości. Piłkę meczową zmarnował dla miejscowych Szpala.

Pierwszą okazję miał za to Półchłopek. Uderzył mocno, ale bramkarz gości zdołał sparować piłkę. Dopadł do niej Łoziński, ale dobitka napastnika Starowic została zablokowana przez Cyganika do spółki z obrońcą. Potem z dystansu uderzał Paciorek, jednak znów górą był golkiper przyjezdnych. Wreszciepo dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Łoziński, ale obok słupka. Krapkowiczanie odpowiedzieli w 34. min i to jak. Po szybkiej zespołowej akcji piłka doszła do Rychlewicza, a ten strzelił mocno z 16 metrów i mógł wznieść ręce w górę. Przez ostatnie minuty pierwszej połowy trwała walka w środku pola, tak jak po wznowieniu gry. Pierwsza okazja miejscowych po wizycie w szatni dała im remis, a doprowadził do niego Poważny. Wcześniej trafiła go piłka wybijana przez obrońcę.

Jest żal, bo oczywiście należało inaczej zagrywać, ale rywal przyjął piłkę ręką – stwierdził Łukasz Wicher, trener gości. Poważny mógł poprawić, ale po jego woleju Cyganik sparował piłkę. Najlepszą okazję miał jednak w doliczonym czasie Szpala. Po zagraniu Poważnego stanął jeden na jeden z krapkowickim bramkarzem, który nogą zdołał zapobiec nieszczęściu. Podobnie było chwilę wcześniej w identycznej sytuacji Soboty, kiedy wykazał się Czarnecki. Nie musiał natomiast po strzałach z dystansu Steczka, który były nieznacznie niecelne. - To był ciężki mecz, agresywny i szanujemy punkt, który był celem – dodał trener Wicher. - Remis wydaje się sprawiedliwy w przekroju całego spotkania, które jedni i drudzy równie dobrze mogli wygrać, jak i przegrać. Szkoda okoliczności w jakich straciliśmy gola, bo nie powinien on zostać uznany przez sędziego. Starowice - KS Krapkowice 1-1 (0-1) 0-1 Rychlewicz - 34., 1-1 Poważny - 63. Starowice: Czarnecki - Kruk, Kuźniecow, Sacha, Olenkiewicz (46. Ptak) - Bajor (61. Drozdek), Cichocki, Paciorek (73. Mokrzycki), Poważny - Łoziński (55. Szpala), Półchłopek. Trener Waldemar Sierakowski. KS Krapkowice: Cyganik – Trinczek (81. Przybyła), Zmuda, K. Pindral, Łysoń - Rychlewicz, Smykała (66. Jakwert), Steczek, Niespodziński, Karwot (61. Sobota) - Dahms (75. Wośko). Trener Łukasz Wicher. Sędziował Tomasz Okaj (Kluczbork). Żółte kartki: Sacha, Ptak, Półchłopek, Drozdek - Cyganik, Łysoń. Czerwone kartki: Kuźniecow (68.).